Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Sbormistři

Jan Ptáček

 

Rozen roku 1991. V 6ti letech začal koketovat s flétnou u obecního učitele p. Maláta. Přemýšleje o dalším uplatnění svého muzicírování založil s kamarády ve školní družině kapelu Insect. Ta byla složena výhradně z členů nehudebních, tudíž nikdy nehrála a její zkoušky byly směšné.

Když rodičové zjistili, že hudba bude určitě daleko kultivovanější vyžití než sport, tak mladého Ptáčka poslali do ZUŠ Sušice. Zde se začal seznamovat s hudbou obšírněji na naukách. V třetím ročníku zazpíval autorskou skladbu panu Baierlovi který ho neváhal naverbovat do Sušického dětského sboru. Toť kořen celého sborového dění. Po několika letech absolvoval první i druhý cyklus hry na zobcovou flétnu. Právě v této době si začal uvědomovat, co pro něj hudba jako taková znamená a probouzela se v něm stále větší chuť "to dělat". I vyklubala se nová kapela, respektive písničkářské duo s Josefem Novým - trefně nazvané Mrtvý mušle. Mrtvý mušle hrály songy alá Simon and Garfunkel a měly dokonce i několik placených koncertů.

Když pominula doba flétny, začalo se s trumpetou u pana Bastla. Hraní v hudebce je přínosné a nutné ale chce to praxi, proto vzniklo duo Hellboy´s Jazz aneb trumpeta a klavír trochu jinak. HBJ hrál několikrát, za zmínku rozhodně stojí představení, kdy téměř vyprodaný sál Gymnázia Sušice pohlížel na neobvykle vyprávěný příběh o Hellboyovi. 

Tím kapelová angažmá zdaleka nekončí. Skoro 5 let působil v Sušickém dechovém souboru Solovačka, s tím lítal doslova po všech čertech a zažil mnoho neopakovatelných zážitků. Byla to absolutně nejlepší a nejzhýralejší příprava do muzikantského života! A to nejlepší na konec? Rok 2009 dal vzniknout kapele Strýčkova Zahrádka. Ptáček je jejím frontmanem a textařem - kolega Humr kytaristou. No a vy milé děti, vy jste náš Projekt SBOR!

 

Tomáš Kotal

Humr (občanským jménem Tomáš Kotal, 15.4.1991)

Humr je příslovečnou druhou hlavou Projektu Sbor, který založil spolu s Ptákem. Je to osoba, která se ráda noří do svých fantazií a představ, brnká nesmyslné písně na kytaru a píše příšernou poezii. Jeho hlavní zálibou je denní snění a přemýšlení o tom, co si dá večer v Indické restauraci. Pokud ho vyrušíte, může se stát, že si ubalí cigaretu a odejde si beze slova zakouřit na chodbu. Kdybyste se náhodou ocitli na koncertě Projektu Sbor, patrně spatříte osobu zběsile máchající rukama i nohama. Pak jste narazili na Humra. Až přijde jeho čas, odplazí se Humr zpátky do moře. Zatím ale můžeme být klidní.

 

TOPlist